توجه: در صورت مشاهده‌ی تخلف برای کسب امتیاز بیشتر (مانند ساخت چندین حساب کاربری برای رای دادن، استفاده از دیدگاه‌های بی‌اهمیت مانند تشکر و سلام و ... برای افزایش امتیاز و مواردی از این دست) کاربر مورد نظر در آن ماه از سیستم پاداش حذف می‌شود.
این وب‌سایت زیرمجموعه‌ای از وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ فارسی است. در این وب‌سایت پرسش‌های مربوط به اصول طراحی پایگاه داده‌ها و نرم‌افزارهای پایگاه داده مانند MySQL و MS SQL Server پاسخ داده می‌شود.
با شرکت در این مجموعه توسط پاسخ به پرسش‌های دیگران یا طرح پرسش‌های خود، یا تصحیح مطالب دیگران توسط دیدگاه‌ها، به گسترش فرهنگ همکاری‌های آن‌لاین کمک نمایید.
همچنین با شرکت در بحث‌ها و کسب امتیاز از امکانات و جوایزی که به مرور به کاربران برتر اهدا می‌شود، برخوردار گردید.

شاخه‌ها

0 امتیاز
463 نمایش

با مفروضات زیر یک نمودار نهاد-رابطه (ER) وجود داره؟
۱-۱ باشه
یک طرف رابطه ضروری و یک طرف دیگه غیرضروری باشه
دو طرف رابطه یک موجودیت باشه. یعنی رابطه بین یک موجودیت و خودش باشه

توسط programmer (106 امتیاز)
ویرایش شده توسط programmer

1 پاسخ

0 امتیاز
احتمالاً چنین رابطه‌ی در دنیای واقعی نداشته باشیم. دلیل:

رابطه‌ها یا تقارنی هستن یا غیرتقارنی. به این معنی که برعکسش معنی خودش رو می‌ده یا نمی‌ده. مثلاً برعکس رابطه‌ی «ازدواج»، خود ازدواج هست اما برعکس رابطه‌ی «ضربه زدن»، ضربه خوردن هست. بنابراین ازدواج یک رابطه‌ی تقارنی هست اما ضربه زدن یک رابطه‌ی غیرتقارنی

حالا برای سوال ما، اگه بخوایم یک رابطه‌ی تقارنی مثال بزنیم چون دو طرف رابطه یک موجودیت هست نمی‌شه که یه طرف رابطه ضروری باشه اما طرف دیگه غیرضروری. بنابراین مجبوریم رابطه‌ی غیرتقارنی مثال بزنیم

سوال: آیا رابطه‌ی غیرتقارنی بین یک موجودیت و خودش وجود داره که یک طرفش ضروری باشه اما طرف دیگه‌ش که یه رابطه‌ی دیگه می‌شه غیرضروری؟ تا جایی که مشخص هست نمودار چن ER همچین مفهومی رو اصلاً در نظر نمی‌گیره. درسته؟
توسط prodo (114 امتیاز)
...