توجه: در صورت مشاهده‌ی تخلف برای کسب امتیاز بیشتر (مانند ساخت چندین حساب کاربری برای رای دادن، استفاده از دیدگاه‌های بی‌اهمیت مانند تشکر و سلام و ... برای افزایش امتیاز و مواردی از این دست) کاربر مورد نظر در آن ماه از سیستم پاداش حذف می‌شود.
این وب‌سایت زیرمجموعه‌ای از وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ فارسی است. در این وب‌سایت پرسش‌های مربوط به اصول طراحی پایگاه داده‌ها و نرم‌افزارهای پایگاه داده مانند MySQL و MS SQL Server پاسخ داده می‌شود.
با شرکت در این مجموعه توسط پاسخ به پرسش‌های دیگران یا طرح پرسش‌های خود، یا تصحیح مطالب دیگران توسط دیدگاه‌ها، به گسترش فرهنگ همکاری‌های آن‌لاین کمک نمایید.
همچنین با شرکت در بحث‌ها و کسب امتیاز از امکانات و جوایزی که به مرور به کاربران برتر اهدا می‌شود، برخوردار گردید.

شاخه‌ها

پرسش و پاسخ فارسی
0 امتیاز
133 نمایش

در ERD رابطه‌ای داریم که ۱ به ۱ باشه و در اون، یک طرف رابطه ضروری و یک طرف رابطه هم غیرضروری باشن؟ یک مثال واقعی برای این نوع رابطه داریم؟

توسط programmer (106 امتیاز)
ویرایش شده توسط programmer
پرسش 53 پاسخ 0 دیدگاه 0
انتشار روی

1 پاسخ

0 امتیاز

رابطه‌ی «داشتن» بین دو موجودیت «ماشین» و «موتور» رو در نظر می‌گیریم. هر ماشین یک موتور داره و فقط هم یکی داره. ماشینی که موتور نداشته باشه عملاً دیگه ماشین نیست! بنابراین از این طرف رابطه ضروری هست.

از طرفی یک موتور ممکنه ماشینی نداشته باشه. یعنی روی هیچ بدنه‌ی ماشینی نصب نشده باشه. بنابراین از این طرف رابطه غیرضروری هست.

توسط prodo (114 امتیاز)
ویرایش شده توسط prodo
...