توجه: در صورت مشاهده‌ی تخلف برای کسب امتیاز بیشتر (مانند ساخت چندین حساب کاربری برای رای دادن، استفاده از دیدگاه‌های بی‌اهمیت مانند تشکر و سلام و ... برای افزایش امتیاز و مواردی از این دست) کاربر مورد نظر در آن ماه از سیستم پاداش حذف می‌شود.
این وب‌سایت زیرمجموعه‌ای از وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ فارسی است. در این وب‌سایت پرسش‌های مربوط به اصول طراحی پایگاه داده‌ها و نرم‌افزارهای پایگاه داده مانند MySQL و MS SQL Server پاسخ داده می‌شود.
با شرکت در این مجموعه توسط پاسخ به پرسش‌های دیگران یا طرح پرسش‌های خود، یا تصحیح مطالب دیگران توسط دیدگاه‌ها، به گسترش فرهنگ همکاری‌های آن‌لاین کمک نمایید.
همچنین با شرکت در بحث‌ها و کسب امتیاز از امکانات و جوایزی که به مرور به کاربران برتر اهدا می‌شود، برخوردار گردید.

شاخه‌ها

0 امتیاز
466 نمایش

در ERD رابطه‌ای داریم که M به N باشه و در اون، یک طرف رابطه ضروری و یک طرف رابطه هم غیرضروری باشن؟ یک مثال واقعی برای این نوع رابطه داریم؟

توسط programmer (106 امتیاز)
ویرایش شده توسط programmer

1 پاسخ

0 امتیاز

دو موجودیت «فارغ‌التحصیل» و «درس» را در نظر بگیرید. یک درس ممکن است توسط چندین فارغ‌التحصیل «گذرانده» شود. همچنین یک فارغ‌التحصیل ممکن است چندین درس را بگذراند. بنابراین رابطه چند به چند است

از طرفی یک درس ممکن است توسط هیچ فارغ‌التحصیلی گذرانده نشود ولی یک فارغ‌التحصیل نمی‌تواند هیچ درسی را نگذرانده باشد. بنابراین رابطه از طرف درس اختیاری و از طرف فارغ‌التحصیل ضروری است.

توسط prodo (114 امتیاز)
...