توجه: در صورت مشاهده‌ی تخلف برای کسب امتیاز بیشتر (مانند ساخت چندین حساب کاربری برای رای دادن، استفاده از دیدگاه‌های بی‌اهمیت مانند تشکر و سلام و ... برای افزایش امتیاز و مواردی از این دست) کاربر مورد نظر در آن ماه از سیستم پاداش حذف می‌شود.
این وب‌سایت زیرمجموعه‌ای از وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ فارسی است. در این وب‌سایت پرسش‌های مربوط به اصول طراحی پایگاه داده‌ها و نرم‌افزارهای پایگاه داده مانند MySQL و MS SQL Server پاسخ داده می‌شود.
با شرکت در این مجموعه توسط پاسخ به پرسش‌های دیگران یا طرح پرسش‌های خود، یا تصحیح مطالب دیگران توسط دیدگاه‌ها، به گسترش فرهنگ همکاری‌های آن‌لاین کمک نمایید.
همچنین با شرکت در بحث‌ها و کسب امتیاز از امکانات و جوایزی که به مرور به کاربران برتر اهدا می‌شود، برخوردار گردید.
پرسش و پاسخ فارسی

یک رابطه‌ی M به N مثال بزنید از یک موجودیت به خودش که در آن دو طرف رابطه غیرضروری باشد

0 امتیاز
185 نمایش

آیا همچین رابطه‌ای داریم؟ رابطه‌ای که از موجودیت به خودش باشه. یعنی دو طرف رابطه یک موجودیت باشه. و همزمان دو طرف هم غیرضروری؟

پرسیده شده یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ توسط programmer (106 امتیاز)
ویرایش شده دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ توسط programmer

1 پاسخ

0 امتیاز

در یک سیستم آموزشی مثل دانشگاه تعدادی «درس» وجود دارد. گذراندن برخی از دروس مستلزم گذراندن دروس دیگری است. بنابراین برخی دروس «پیش‌نیاز» دروس دیگر هستند.

یک درس ممکن است پیش‌نیاز نداشته باشد و ممکن است پیش‌نیاز هیچ درس دیگری نیز نباشد. بنابراین رابطه از دو طرف غیرضروری است.

از طرفی یک درس ممکن است پیش‌نیاز چند درس باشد و یک درس ممکن است چندین پیش‌نیاز داشته باشد. بنابراین رابطه چند به چند است.

پاسخ داده شده پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ توسط prodo (114 امتیاز)
...